Özgür Gökduman

özgür gökduman sensei 5 dan kamiza önü1974 Kastamonu doğumlu olan Özgür Gökduman, uzakdoğu savaş sanatlarına olan merakı nedeniyle okul yıllarında Taekwondo, Karate ve Wushu branşlarında çalışmalarına başlamıştır.
Aikido ile tanışması 2001 yılında Bülent Bakkaloğlu Sensei aracılığıyla olmuştur. Hocası Bülent Bakkaloğlu ile beraber yurt içi ve yurt dışında birçok seminere katılma fırsatı bulmuştur.

2002 yılında Nebi Vural Sensei ile tanışmış ve tekniğinden çok etkilenmiştir. Bu tarihten itibaren hocası ile beraber aktif olarak Nebi Vural Sensei’yi takip etmeye başlamıştır. 2006 yılında ABF tarafından Fransa’da düzenlenen aikido eğitmen eğitimine katılan Özgür Gökduman, eğitmen eğitimi sertifikası alan ilk hocalarımızdandır.

2006 yılından itibaren Mustafa Nemli ile çalışmalarını sürdüren Özgür Gökduman, 2010 yılı itibariyle çalışmalarına İTÜ Aikido Dojosu Eğitmeni olarak devam etmektedir.

6.dan ve 2.kademe Antrenörlük belgesine sahip olan Özgür Gökduman, halen ABF’ye bağlı olarak Nebi Vural Sensei’yi takip etmektedir.


Murat Cihan Sorkun

MuMurat Cihan Sorkunrat Cihan Sorkun, Japon kültürüne olan ilgisi nedeniyle 2006 yılında İTÜ Aikido Kulübüne katıldı. 4 sene boyunca İTÜ Aikido Kulübü Başkanlığı görevinde bulundu. Bu süre boyunca yönetim kurulundaki arkadaşları ile beraber kulüp yönetim sistemini kurup, yeni nesillere aktarmıştır.

İTÜ’de doktora çalışmalarına devam etmekte olan Murat Cihan Sorkun aynı zamanda Spor Yönetimi Bölümü’nden önlisans diplomasına sahiptir. Organizasyonel faaliyetlerde İTÜ Aikido Topluluğu’na mentorluk yapmakta ve tecrübelerini paylaşmaktadır.

2010 yılında Özgür Gökduman ile çalışmalarına devam eden Murat Cihan Sorkun, Nebi Vural Sensei’yi takip etmektedir.

2010 – 2012 yıllarında Evyap Koleji Aikido Eğitmenliği ve İTÜ Yaz Spor Okulları Aikido Eğitmenliği görevlerinde bulunmuş olup 4.dan ve 1.kademe Antrenörlük belgesine sahiptir.
Aikido çalışmalarının yanında, Go ve Japonca ile ilgilenmektedir.


Elif Sorkun

elif sorkunElif Sorkun, aikido çalışmalarına 2011 yılında İTÜ Aikido Kulübü’nde başlamıştır. Aikido çalışmalarını sürdürürken aynı zamanda kulüp yönetiminde de bir çok görev almış ve İTÜ Aikido Kulübü başlangıç sınıfı eğitmenliği yapmıştır. Yurt içi ve yurt dışında birçok teknik gelişim seminerine katılmasının yanı sıra birçok eğitmen seminerinde de yer almıştır.

2018 yılındaHollanda’ya taşınmış ve aynı yıl Hollanda’nın Eindhoven şehrinde Eindhoven Aikido College‘ı kurmuştur. Halen kurucu üye ve eğitmen olarak çalışmalarını burada sürdürmektedir.

Özgür Gökduman ile aikido eğitimine devam eden Elif Sorkun, Nebi Vural’ı takip etmektedir ve 3.dan ve 1.kademe antrenörlük belgesine sahiptir.